Program "HR ODDĚLENÍ"

HR oddělení a jeho pracovníci nesou na svých bedrech nelehké břímě. Potřebují zajistit firmě správné lidi, dosadit je na správná místa, náležitě o ně pečovat, aby předcházeli tolik nežádoucí fluktuaci, a také budovat a kultivovat značku zaměstnavatele takovým způsobem, aby se do ní talenti jen hrnuli. Jen tak může mít firma díky lidem skutečnou konkurenční výhodu.

Co si účastníci programu ODNESOU?

  • Strategie pro efektivní personální výběr
  • Arzenál behaviorálních otázek pro důkladné poznání kandidáta
  • Naučí se efektivně komunikovat příjemné i nepříjemné věci
  • Proč (a jak) je důležité dělat employer branding a HR marketing
  • Praktické know-how z personální psychologie

Specifikace PROGRAMU

Počet účastníků

2 - 12

Dobá trvání programu

15 týdnů

Počet workshopů

3*8 hodin

Individuálního mentoringu

12 hodin

Podrobná STRUKTURA PROGRAMU

TÝDEN I.
TÝDEN I.

Workshop: "PERSONÁLNÍ VÝBĚR jako detektivní práce"

Jak vést pracovní pohovor, abychom se dozvěděli přesně to, co potřebujeme, a dokázali vypátrat ty nejvhodnější uchazeče? Jaké otázky fungují a jaké naopak nepřinášejí efekt? Co všechno můžeme poznat z reakcí uchazečů a kdy už se naopak jedná o nepodložená podezření? Z praktického školení si odnesete konkrétní tipy a triky, jak odhalit silné stránky i skryté rezervy kandidátů během rozhovoru s použitím tzv. kompetenčních otázek. Naučíte se pokládat správné otázky a vyhodnocovat odpovědi „jako detektiv“.

TÝDEN I.
TÝDEN I.

FEEDBACK

Následuje bezprostřední FEEDBACK, ve kterém si pro sebe každý účastník workshopu nastaví SMART cíl pro svůj osobní rozvoj.

TÝDEN II.
TÝDEN II.

FOLLOW-UP

První FOLLOW-UP má za úkol zejména ukotvit poznatky z probrané problematiky, vzájemně se inspirovat reflexí z praxe a odstranit případné bariéry, na které účastníci programu naráží. Zároveň slouží jako most do dalších témat.

TÝDEN V.
TÝDEN V.

Workshop: "PSYCHOLOGIE v práci s lidmi"

Základy personální psychologie jsou užitečné v každé fázi práce s lidmi. Od jejich výběru, přes řešení problémů na pracovišti až po povyšování a nebo naopak propouštění. Všude je potřeba využívat poznatky z pracovní či sociální psychologie. Proč člověk jedná tak, jak jedná? Jaké má motivy? Jak můžeme podnítit pozitivní (žádoucí) chování a jak naopak eliminovat možnosti toho nežádoucího? Jak lidi správné poznat a “odhadnout” a jak naopak nespadnout do snadných pastí nejrůznějších typologií?

TÝDEN VI.
TÝDEN VI.

FEEDBACK

Online FEEDBACK s cílem reflektovat stávající progress, úspěchy, rezervy i brzdy všech účastníků programu. Na základě dat z tohoto feedbacku bude připraven follow-up.

TÝDEN IX.
TÝDEN IX.

FOLLOW-UP

FOLLOW-UP má hlavní cíl poskytnout odpovědi na témata, která se objevovala v reflexích. Rozšíří a doplní poznatky účastníků a pomůže jim aplikovat techniky v praxi.

TÝDEN XII.
TÝDEN XII.

Workshop: "HR MARKETING a brand management"

Cílem HR marketingu je budovat značku „atraktivního zaměstnavatele“, cíleně a za použití marketingových nástrojů a technik oslovovat dobře vymezené skupiny uchazečů o zaměstnání a zajistit tak společnosti přísun správných lidí na správná místa. S Cílem kurzu je poskytnout základní vhled do psychologického know-how a marketingových nástrojů a technik interního i externího HR marketingu, představit možnosti online propagace za pomoci nových technologií či sociálních sítí. Kurz je koncipován jako workshop a řadou ukázek a příkladů z praxe.

TÝDEN XIII.
TÝDEN XIII.

FEEDBACK

Online FEEDBACK s cílem reflektovat stávající progress, úspěchy, rezervy i brzdy všech účastníků programu. Na základě dat z feedbacku bude připraven závěrečný follow-up.

TÝDEN XV.
TÝDEN XV.

FOLLOW-UP

FOLLOW-UP má hlavní cíl poskytnout odpovědi na témata, která se objevovala v reflexích a vytvořit sysntézu všech 3 témat tak, aby je účastníci vnímali komplexně ve všech souvislotech.

Zaujal vás tento PROGRAM?

Close Menu