CV-Pile

„Seniorní kandidáti“ na „juniorních“ pozicích?

Také vám ve firmě stoupá poměr „seniorních kandidátů“ na „juniorní“ pozice? Jak s nimi jednáte? V zajímavém rozhovoru pro server startupjobs.cz se k tématu vyjadřoval i náš psycholog Jan Kuba.

Proč se i velice zkušení pracovníci ucházejí o pracovní pozice, které jsou vhodné pro mnohem méně zkušené a zdatné? Jaké důvody je k tomu vedou a s jakými riziky je potřeba počítat?

Typicky se to děje u profesí, které momentálně nejsou v kurzu a pro které je těžké najít uplatnění v době krize,“ vysvětluje Kuba a upozorňuje, že to nejsou pouze obory, které zanikají cíleně, jako hornictví, hutnictví a podobné profese. „Dnes se to týká třeba i hotelnictví, gastronomie nebo managementu kultury,“ vyjmenovává psycholog.

Podle něj pak pro seniorního manažera ze zmíněných oborů může být v současné situaci velmi složité najít novou adekvátní pozici. „Začne se tedy typicky dívat po nových oblastech, ve kterých ale jeho zkušenosti, a tedy i sebevědomí, nebudou na takové úrovni. Proto se bude poohlížet po pozicích vhodných i pro méně zkušené – juniornější pracovníky. V konečném důsledku se může jednoduše stát, že pro pár neúspěchů u výběrových řízení nakonec přijme práci úplně mimo obor. Protože jednoduše potřebuje platit hypotéku a složenky. A můžeme se tomu divit?“ podotýká Jan Kuba. 

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

mohlo by vás zajímat